Vaillant servis kaydı oluşturma öncesinde bilinmesi gerekenler, size daha iyi hizmet sunabilmemiz için gerekli olan konulardan oluşmaktadır. Vaillant servis olarak servis kaydı oluştururken detaylı bilgi almamızın iki önemli avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki adresinize gelecek olan teknik personelin kombi modelinize uygun yedek parçaları servis sırasında yanında bulundurmasını sağlar. Vaillant kombi yedek parçaları kombinin modeline göre değişiklik göstermektedir. Bazı yedek parçalar yüksek maliyetli ya da taşınmazı zor olabildiğinden her modelin tüm parçaları servis sırasında bulundurulmayabilir. Bu nedenle kombi modelinin bilinmesi doğru parçaların temini açısından önemlidir.

Ayrıca kombide oluşan arızaya göre de farklı yedek parçalara ihtiyaç duyulmaktadır. Kombi arızasının Vaillant kombi servisi gelmeden önce tahmin edilmesinin iki yolu vardır. Bunlardan ilki Vaillant kombi modeli ekranlı ise ekranda yer alan kombi arıza kodunun servis kaydı sırasında bildirilmesidir. Bir diğer yöntemde kombinin oluşturduğu sorunun tarafımıza aktarılmasıdır. Örnek vermek gerekir ise; kombi alev almıyor, kombi su akıtıyor ya da sıcak su gelmiyor gibi sorunlardır. Bunlar ve benzeri sorun yaşıyorsanız servisimiz kombi arızasını büyük olasılıkla tespit edebilir.

vaillant-servis-kaydi-olusturmaServis kaydı sırasında detaylı bilgi almanın avantajlarından biri de kombi de oluşan sorunlardan bazılarının arıza kaynaklı olmamasıdır. Bu gibi durumlarda Vaillant kombi servisi adresinize gelmeden de sorunun giderilmesi mümkündür. Örnek olarak; kombi su basıncı düşmüş ise kombiye su eklemeniz bu sorunu çözecektir. Bazende kombinin resetlenmesi mevcut sorunu ortadan kaldırabilmektedir. Yaşadığınız sorunu servis kaydı oluşturmadan önce destek ekibimize aktarmanız bu nedenle önemlidir.

Vaillant Servis Kaydı Oluşturma Sırasında Yaşanan Sorunlar

Vaillant Servis kaydı oluştururken verdiğiniz bilgilerin hatalı olması çeşitli sorunlara neden olabilir. Bunların başında adres ve telefon numarası gibi bilgilerinizi yanlış ya da eksik vermenizdir. Böyle bir durumda teknik servis adresinizi bulamayacak ve size ulaşamayacaktır. Vaillant kombi servisi iletişim kanallarının sağlıklı kullanılmaması da sizin için zaman kaybına neden olacaktır. Özellikle kış aylarında servis süresinin uzaması ya da böyle hatalar ile servis alınamaması oldukça sizi oldukça zor durumda bırakabilir. Bunun haricinde kombi modelini ya da arızasını farklı aktarmanız da sorunun giderilme sürecini uzatabilmektedir.

Vaillant Servis Kaydı Oluşturma