Vaillant kombi servisi petek temizliği hizmeti biriken toz, kir ve kireçler nedeni ile tıkanan peteklerin açılması için uygulanır. Peteklerin tıkandığı, özellikle peteklerin üstü sıcak altının ise soğuk kaldığı zamanlarda anlaşılır. Radyatör anahtarı ile peteklerde bulunan hava alınmasına rağmen sorun devam ediyor ise Vaillant kombi servisi çağrılmalıdır.  Çünkü peteklerde oluşan tıkanma ancak çeşitli kimyasal yardımı ile giderilebilir ve bu işlem profesyonel bir servis işlemidir.

Vaillant Kombi Servisi Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliği işlemi yaşanılan ortamın daha verimli ısıtılabilmesi için yapılır. Kalorifer tesisatı döşenirken ısıtılacak ortamın büyüklüğü ile orantılı olarak radyatör boyutları seçilir. Peteklerin tıkanması demek ortamın büyüklüğüne göre çok daha düşük seviyede ısınma aracı kullanmanız demektir. Bu durumda ısınabilmek için kombinizin sıcaklık derecesini yükseltmeniz gerekir. Böylece kullanılan doğal gaz ve enerji miktarı artacağından çok daha fazla fatura ödemek zorunda kalırsınız.

Vaillant Kombi Servisi Petek Temizliği

Vaillant Kombi Servisi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Vaillant Kombi Servisi Hizmetleri arasında olan petek temizliği işlemi peteklerdeki suyun değiştirilmesi ve kimyasalların radyatör içerisine verilmesi ile yapılır. Burada en önemli olan nokta kullanılan kimyasalların asit içermemesidir. Asit özelliği olan kimyasallar radyatörlere zarar verebilir. Delinmesine neden olabilir. Bu da size ekstra yeni petek masrafına mal olacaktır. Tam da bu sebeple petek temizleme işleminin güvenilir bir vaillant kombi servisi tarafından yapılması son derece önem taşımaktadır.

Bazı firmalar petek temizleme işlemini gerektiği gibi yerine getirmez. Sonrasında ya yeniden ısınma sorunu yaşarsınız ya da yukarıda belirttiğimiz gibi peteklerinizde delinme ve sızıntılar başlar. Ancak firmaya ulaşmak istediğinizde ulaşamazsınız yahut randevu verdikleri halde servis getirmezler. Vaillant servis olarak petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra da hizmetimiz devam etmektedir. Petekleriniz ile ilgili yaşayacağınız her sorunda 444 1 909 numarasından bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Petek temizliğinin ardından kombi bakımının yapılması da önemlidir. Kombinin filtrelerinden tesisata kaçabilecek tortu ve benzeri kirler yine peteklere kadar ulaşıp kısa sürede aynı sorunu yaşamanıza sebep olabilir.  Bu nedenle  Vaillant Kombi Servis Fiyatları konusunda bilgi alırken iki hizmet içinde fiyat almanız faydalı olacaktır.

Vaillant Kombi Servisi Petek Temizligi