Vaillant Kombi F11 Arıza Kodu tesisattan kalorifere dönüş yolundaki suyu ölçümlemeye yarayan sensörlerde arıza olduğunu gösterir. Bu arıza kombi ekranında F11 hata kodu ile belirtilir. F11 arıza kodu Bacalı ve hermetik tüm kombi modellerinde rastlanabilecek bir arızadır. Vaillant kombi arıza kodları arasında sık rastlanan kodlardan biridir.

Vaillant Kombi F11 Arıza Kodu Nedenleri ve Çözümleri

Vaillant kombi kullnıyor ve F11 Arıza kodu alıyorsanız, dönüş sensöründe problem yaşıyorsunuz demektir. Sensörün sağlıklı çalışmamasının ise başlıca iki nedeni olabilir.  Arızanın ilk nedeni sensörün bağlantılarında yani bağlantı kablolarında bir kopukluk olmasıdır. Kopukluğun yanı sıra bağlantı kablolarında yaşanan bir kısa devrede bu hatayı almanıza neden olabilir. Bu durumda sensörün çalışması mümkün değildir. Vaillant kombi servisi ekiplerince bağlantılar kontrol edildiği ve yeniden yapılandığı takdirde sensör çalışmaya başlayacaktır. F11 arızasını almanız halinde kombiye müdahale etmemeli, Vaillant kombi servisi çağırmalısınız.

Sensörün arıza vermesinin ikinci nedeni ise parçanın kendisinde yaşanan arızadır.  Arızanın giderilmesi için parçanın onarımı ya da değişimi yapılmalıdır.  Parça onarımı mümkün olmayan durumlarda Vaillant servis tarafından size parçanın değiştirilmesi gerektiği bildirilir. Müşterinin onayı alındıktan sonra parça değişimi yapılır ve akabinde sensör çalıştırılır. Sensör çalıştığında ise Vaillant Kombi F11 Arıza kodu ekrandan kalkacaktır.

Vaillant Kombi F11 Arıza Kodu

Vaillant kombi servisi olarak F11 arızasına neden olan sensör ve diğer tüm yedek parçalarda orijinal parça kullanımına özen göstermekteyiz. Servisimiz tarafından takılan parçalar 1 yıl servis garantili parçalardır. Bunun anlamı 1 yıl içinde değişen parçanın arızalanması halinde parça değişiminden ücret alınmaz. Ancak servis ücreti parça ücretine dahil değildir.

Vaillant kombi arızalarının bir çoğunda olduğu gibi F11 arızasınında önlenebilmesi için kombi bakımının yaptırılması önem taşımaktadır. Periyodik kombi bakımları sırasında Vaillant servis personeli kombi parçalarının çalışır durumda olup olmadığını ve tüm bağlantıları kontrol ederler. Arızaya neden olabilecek parçaların bakımlarını ve onarımlarını yaparlar. Bu sayede kombi parçalarının kışın soğuk zamanlarında tam da ihtiyacınız olduğu anda arıza yaratması önlenmiş olur.

Vaillant kombi F11 arızası ve diğer tüm Vaillant kombi arızaları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Servis numaramız; 444 1 909 dur.

Vaillant Kombi F11 Arıza Kodu