Vaillant Kombi F1 Arıza Kodu tesisattan kombiye dönüş suyunu ölçen sensörün arızalandığını gösteren hata kodudur.  Vaillant kombi arızaları içinde sık görünen bir arızadır. Bu durumda öncelikle ilgili sensörün tüm bağlantılarının çalışır olduğundan emin olunmalıdır. Bağlantılarda sorun olmadığı halde sensör çalışmıyorsa parça değişimi gerekli olabilir. Vaillant Kombi Servisi tarafından yapılan parça değişimleri 1 yıl boyunca servis garantisi altındadır.

Vaillant Kombi F1 Arıza Kodu Hangi Modellerde Görülür?

vaillant-kombi-f1-ariza-kodu

F1 Arıza Kodu Atmotec-Turbotec, Ecotec Vaillant kombi modellerinde yaygın olarak görülmektedir. NTC sensöründe kaynaklı F1 arızası durumunda 444 1 909 numaralı Vaillant Servis hattını arayabilirsiniz. Hattı aradıktan sonra servis kaydı bırakmanız gerekir.  Çağrı merkezimizi arayarak Vaillant Kombi F1 Arıza Kodu ve diğer tüm arıza Kodları hakkında bilgi alabilirsiniz.

NTC Sensörün piyasa fiyatları 15 TL ile 40 TL arasında değişmektedir. Vaillant kombi servisi  F1 arızası onarımı sırasında müşteri onayı olmasan parça değişimi yapmaz. Değişecek parçanın fiyatını müşteriye bildirir. Müşterinin kabul etmesi halinde ntc sensörünü değiştirebilir.

Vaillant Kombi F1 Arıza Kodu tamiri için mutlaka uzman bir Vaillant servis yetkilisi çağrılmalıdır. Bu arızayı gidermek için sensör tamiri ya da değişiminden başka yapılabilecek bir işlem yoktur. Bu nedenle bireysel müdahaleye açık bir hata değildir. Yapılabilecek yanlış bir uygulama kombi de daha büyük bir arızaya neden olabilir. Bunun yanı sıra yanlış bir müdahale hayati açıdan tehlikeli bir durumda da sebep olabilir. Vaillant servis olarak size hızlı ve uygun servisin yanında güvenilir hizmet vermeninde gururunu yaşamaktayız

Vaillant kombi servisinin yaptığı sensör değişimi F1 arızasına kesin olarak çözüm sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanılan yedek parçalar garantili olduğundan, garanti süresince aynı parçanın arızalanması halinde parça değişimi servisimiz tarafından yapılmaktadır. Parça değişimi ve garantinin geçerli olması için adresinize gelen servis personelinde ilgili belgeleri istemeyi unutmayınız.

Vaillant Kombi F1 Arıza Kodu dışında NTC sensörden kaynaklı farklı arıza kodları da bulunmaktadır. Bu hata kodlarından başlıcaları ise F00 Arıza kodu ve F10 Arıza kodudur. Bu kodlar ve diğer tüm arıza kodları hakkında detaylı bilgiyi Vaillant Kombi Arıza Kodları isimli yazımızı okuyarak inceleyebilirsiniz.

Vaillant Kombi F1 Arıza Kodu