Vaillant Kombi Arızaları çözümü, alanında eğitimli ve deneyimli Vaillant kombi servisi tarafından yapılmalıdır. Kombi arızalarına konusunda uzman kişilerin müdahalesi son derece tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Vaillant kombi arızaları markanın üretilmiş modellerine göre farklılık göstermekte birlikte genel hatları ile tüm modellerde benzer hatalar oluşabilmektedir. Buna göre de benzer Vaillant Kombi Arızaları çözümü de benzerlik gösterir. Kombi arızalarının önlenmesi için kombi bakımının düzenli yapılması gereklidir. Kombi arızalarının çözümü ise onarım ya da parça değişimi ile gerçekleşebilir.

Vaillant Kombi Arızaları Çözümü Nasıl Yapılır?

vaillant-kombi-arizalari-cozumuVaillant kombi arızasının çözümü için öncelikle kombinin verdiği hataya bakmak gerekir. Kombi hatalarının çoğu kombi parçalarına biriken toz vb yabancı maddelerden dolayı oluşan tıkanma ve paslanmalardan kaynaklanır. Tozlanan ve paslanan parçalar zamanla iş görmez duruma gelir. Bu duruma gelmiş her kombi parçasının onarımı mümkün değildir. Bazı parçalar onarılma imkanını kaybetmiştir. Bu nedenle arızanın çözümü için parça değiştirilmesi zaruri hale gelmektedir.  Vaillant Kombi Arızaları Çözümü sırasında kombi sökümü ve montajı gibi tüm işlemler Vaillant kombi servisi sorumluluğundadır.

Vaillant Kombi Arızaları Çözüm Yolları

Vaillant kombi arızaları çözüm yolları da arızaya göre ve kombi tipine göre değişmektedir. Vaillant kombi tipi iki ana gruba ayrılmıştır. Vaillant yoğuşmalı kombiler ve Vaillant bacalı kombiler. Bu kombi tiplerine göre; Vaillant Yoğuşmalı Kombi Arızaları ve Vaillant Bacalı Kombi Arızaları hakkında detaylı bilgiyi ilgili yazılarımızdan edinebilirsiniz. Yoğuşmalı kombi tipleri baca cıkışı olmayan kombilerdir. Bunların çalışma mantığında atık gaz buhara dönüştürülerek bu buhardan açığa çıkan enerji yine kombi kullanımında kullanılır.  Bu nedenle bacalı kombilerden daha az enerji harcamış olur ve daha az fatura gelmesini sağlar.

Kombinizin modeli ne olursa olsun Vaillant Kombi Arızaları Çözümü için 444 1 909 numaralı servis hattımızı arayarak bize ulaşabilirsiniz. Servisimiz gelen çağrı kayıtlarını ekiplere yönlendirerek kısa sürede sizlere ulaşmasını sağlar. Bazı arızaların çözümünin yerinde gerçekleşmesi mümkün değildir. Böyle durumlarda kombinin sökülerek Vaillant servis merkezine getirilmesi gerekebilir. Bu gib durumlarda kombinin sökülmesi ve tamirinden sonra montaj edilmesi servisimize aittir.

 

Vaillant Kombi Arızaları Çözümü