Vaillant Kombi Arıza Kodları , kombilerin arıza yapması halinde kontrol panellerinde yer alan çeşitli kodlardır. Bu kodlar ile kombide meydana gelen arızanın nedenine dair fikir yürütme ihtimaliniz olacak ve arızanın giderilmesi daha az vakit alacaktır. Vaillant kombi servisi olarak çağrı merkezimize gelen servis kayıtlarında müşterilerimizden kombinin verdiği arıza kodunu öğrenmek isteriz. Bunun nedeni yaşanan arızayı tahmin ederek tamir ve onarım için gerekli yedek parça ve teçhizat ile müşterinin adresine donanımlı olarak ulaşmak istememizdir. Vaillant kombi arızaları tamiri sırasında değiştirmek zorunda kaldığımız yedek parçalar orijinal olup, bir yıl süre ile garantili parçalardır.

Vaillant Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Vaillant Kombi Arıza Kodları belirli arıza gruplarını kapsayacak şekilde oluşturulsa da kombi modellerine göre arıza kodlarında da değişiklik görülebilmektedir. Kombi modellerine göre meydana gelebilecek kodlar ve bu kodların ifade ettikleri sorunları aşağıda görebilirsiniz.

Atmotec ve Turbotec Arıza Kodları

vaillant-kombi-ariza-kodlariF0 Arıza Kodu : Kombinin su ölçme sensöründe arıza olduğuna işaret eden bir koddur. F0 kodu alındıysa sensörde ya da bağlantılarında sorun olduğu anlaşılır.

F1 Arıza Kodu : Bu kodda tesisate dönüş birimindeki sensörün arızalı olduğunu gösteren koddur.

F5 Arıza Kodu : Bacalı kombilerde baca çıkışının kontrolünü sağlayan Ptc parçasında arıza olduğunu ifade eden koddur.

F11 Arıza Kodu : Bu hata kodu tesisata dönüş suyunu ölçen parçada bir sorun olduğunu gösterir.

F20 Arıza Kodu : F20 kodunu alıyorsanız limit sensörünün bağlantılarında bir problem yaşanıyor olması muhtemeldir.

F29 Arıza Kodu : Vaillant kombi çalıştığı halde kombi alevi sönerse bu hata kodu ortaya çıkar. Gaz girişinde sorun olduğu anlaşılmalıdır.

Ecotec Kombi Arıza Kodları

F00 Arıza Kodu : Bu hataya peteklere su gönderen ölçüm sensöründe ki hata neden olmaktadır. Ntc Sensörü, sıra kabloları ve bağlantılarda yaşanan kopukluklar da bu arızaya neden olan unsurlar arasındadır.

F02/F91 Arıza Kodu : Bu arıza kodları boyler doldurma sensöründe ya da kartında yaşanan sorunlara dikkat çeken arıza kodlarıdır.

F10 Arıza Kodu : F10 hatası su ölçme sensörlerinde yaşanan kısa devre hatasının sonucu olarak ortaya çıkan hata kodudur.

Ecovit Arıza Kodları

F20 Arıza Kodu : F20 hata kodu kombideki atık gaz ısısının maksimum seviyede olduğunu gösteren hata kodudur.

F29 Arıza Kodu : Kombi ateşlemesinin ardından alevin söndüğünü gösteren koddur. Ateşleme parçalarında ya da gaz girişinde sorun olabilir.

F37 Arıza Kodu : Fan moturunun devir sapması yapması sonucu nu hata kodu alınmaktadır.

Vaillant Kombi Arıza Kodları